Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
5.png
Ozvučení obce a vesnice 100V rozhlasem

Ozvučení obecním rozhlasem může probíhat prakticky dvěma způsoby. Buďto se systém buduje odznova, nebo se jedná o upgrade systému, kdy doplňujeme a nahrazujeme staré reproduktory, upgradujeme ozvučovací centrálu a popř. řešíme evakuaci administrativních budov, či bezdrátové ovládání a komunikaci s obecními rozhlasy jiných obcí.

Je potřeba říci, že platí zásady pro plošné ozvučování. 100 V systém je zde opravdu nutný, doporučujeme zónové dělení. Vše je třeba předem pečlivě navrhnout a správně dimenzovat koncové zesilovače. Nezapomínejte na zabezpečení zesilovačů, jejich ochranu, monitoring okruhů atd. Při ozvučování náměstí využijeme zásad se zacházením se sloupovými reprosoustavami, které se směrově chovají částečně jako akustický dipól.

Jako ozvučovací centrálu je vhodné použit rozhlasovou ústřednu JPA 1240A, nebo mixážní pult XENYX 802, nechceme-li ponechat stávající starý typ. Tuto sadu doplníme ještě přepážkovým mikrofonem JRC 10 nebo JPTT 10, či jednoduchým PA 550. Někdy dokonce jen dynamickým mikrofonem MD 110.

Část zesilovačů musí být dostatečně nadimenzována podle výkonové náročnosti jednotlivých okruhů a výstupy zesilovačů musí být připojeny k reproduktorové síti dostatečným průřezem. Na tomto místě nesmíme zapomenout na praktickou monitorovací reproduktorovou skříňku ARS 190. Napojené reprosoustavy, které vzhledem k instalaci na sloupy musí být vysoce klimaticky odolné jsou typu DPT 6×x, nebo reentrantní (tlampače) SC 30AH nebo větší TC 1640.
DVB T2 n.jpg
316920e4d1c7c6bdaf6e12284c1b7836.jpg
antena 2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one